Monster Madness
Results from October 30, 2010

Mini Ramp- Street Jam
Beginner
1st - Meagan Guy 138 Palm Bay
2nd - Robert O’byrne 136/123 Palm Bay
3rd - Hunter Hall 136/91 Palm Bay
4th - Pedro Tello 135 Melbourne
5th - David Moore 132 Palm Bay
6th- Anthony Rosado 130 Palm Bay
7th - Nicholas Parker 123 Jacksonville
8th - Kirsten Gillespie 113 Palm Bay
9th - Caleb Leduc 112 Palm Bay
10th - Jacob Purvis 105 Deltona
11th- Jake Yanko 98 Melbourne
12th- Chris Carey 96 Palm Bay
13th- Eddie Valle 91 Palm Bay
14th- David Clarke 89 Palm Bay
15th- Reign Preston 75 Orlando
16th- Deaven McDonald 69 Palm Bay
13 & under
1st - Nick Noel 212 Melbourne
2nd - Alejandro Burnell 210 Tampa
3rd - Chris Noel 208 Melbourne
4th - Noah Berger 179 Palm Bay
5th - Landon Swan 168 Tequesta
6th - Hunter Hall 147 Palm Bay
7th - Megan Guy 135 Palm Bay
8th - AJ Dall 130 Clearwater
9th - Caleb Leduc 115 Palm Bay
10th - Eddie Valle 108 Palm Bay
11th - Anthony Rosado 105 Palm Bay
12th - Reign Preston 78 Orlando
13th - Chris Carey 76 Palm Bay
Intermediate
1st - Nathan Purvis 150 Deltona
2nd - Noah Berger 145/134 Palm Bay
3rd - Chris Hatten 145/133 Melbourne
4th - Landon Swan 140 Tequesta
5th - Nick Noel 129 Melbourne
6th - Blake Knapp 128 Cocoa Beach
7th - Chris Noel 127 Melbourne
8th - Alejandro Burnell 118 Tampa
9th - Richard Hatten 111 Melbourne
10th - Nick Maltese 107 Melbourne
11th - AJ Dall 103 Clearwater
12th - Mac McDaniel 101 Cocoa Beach
14 & up
1st - Jacob Hauke 200 Orlando
2nd - Chris Roque 197 Palm Bay
3rd - Richard Hatten 188 Melbourne
4th - Nick Maltese 185 Melbourne
5th - Austin Child 175 Tequesta
6th - Chris Hatten 172 Melbourne
7th - Shane Carter 161 Titusville
8th - Brian O’rourke 148 Titusville
9th - Garret Mantle 148 Orlando
10th - Edward Haywood 140 Titusville
11th - Mac McDaniel 136 Cocoa Beach
12th - David Moore 110 Palm Bay
13th - David Clarke 100 Palm Bay
14th - Robert O’byrne 98 Palm Bay
Advanced
1st - Austin Child 159 Tequesta
2nd - Mark Robinson 153 Palm Bay
3rd - Chris Roque 144 Palm Bay
4th - Dalton Price 139 Sth Daytona
5th - Shane Carter 133 Titusville
6th - Deein Coats 131 Palm Bay
7th- Dustin Drakesmith 120 Orlando
8th - Ryan Hodges 117 Palm Bay
9th - Edward Haywood 114 Titusville
10th - Devan Witkowski 112 Melbourne
11th - Brian O’Rourke 107 Titusville
Sponsored
1st - Conner Askew 221 Orlando/OSP - Schtank - DNA
2nd - Sam Rooks 219 Cocoa Beach/CBS
3rd - Corey Falls 201 Melbourne
4th - Tyson Peterson 200 Melbourne/The Park - Element flo
5th - Dakota Hunt 198 Palm Bay/ GSZ
6th - Ryan Hodges 196 Palm Bay/GSZ
7th - Clarke Rielly 195 Palm Bay/Sharke
8th - Michael Wolfe 168 Melbourne/GSZ
9th - Mark Robinson 165 Palm Bay/GSZ
10th - AK 107 Palm Bay/GSZ
11th - Deein Coats 105 Palm Bay/GSZ
12th - Jaime Ceruti 80 Cocoa Beach
Sponsored
1st - Conner Askew 185 Orlando/ OSP - Schtank - DNA
2nd - Sam Rooks 138 Cocoa Beach / CBS
3rd - Dakota Hunt 131 Palm Bay/ GSZ
4th - Blake Kovarik 130 Palm Bay/GSZ - Dekline
5th - Derek Corby 119 Melbourne
6th - Michael Wolfe 115 Melbourne/ GSZ
7th - Jaime Ceruti 107 Cocoa Beach
8th - Clarke Rielly 98 Palm Bay